RIDER – Jana Trávníčková | Natureride

NATU.re RIDER
Jana Trávníčková

ODKUD JSI?

Pocházím z malého Hanáckého městečka Kojetín. Haná je typická svou rovinatou krajinou, proto se tam všichni pohybují přirozeně na kole.

KOLIK TI JE LET?

Nikdy ne dost ani málo na to, abych nezkusila nějaké nové dobrodružství a posouvala tak svoje mentální hranice.

CO DĚLÁŠ NEJRADĚJI?

Směju se. Ale není jen jedna věc, kterou dělám nejraději – to ke mně vůbec nesedí. Jsem člověk, který pořád něco dělá a vymýšlí a nemá nikdy dost. Někdy je pro mé okolí těžké to pochopit 🙂

KDE NA TO BEREŠ ENERGII?

Energii mám nějakým způsobem vrozenou. Jsem takový balíček energie. Od malička jsem byla živé a čiperné stvoření, které pořád někam běhalo se zvědavostí. Moje tělo a mysl jsou mi tak nekončícím pohonem a kolo je pak tím nástrojem svobody, který tu energii neustále generuje.

CO SE TI NA SOBĚ LÍBÍ?

Co se mi na mě opravdu líbí, a dřív jsem si tím nebyla úplně jistá, je to, že se s určitou drzostí nebojím jít za svými vizemi.

JAK SE NEJRADĚJI POHYBUJEŠ?

Na kole, městem i přírodou. Mám ráda rychlost a svobodu pohybu a to mi kolo opravdu dává. Měřím jen 164 centimetrů a tak mám z kola lepší rozhled, ale třeba i přehled o situaci v provozu. A na ulici mě na něm zkrátka nikdo nepřehlédne :), takže si vždycky připadám výjimečně.

Díky jízdě na kole si všímám i jindy skrytých detailů – třeba zajímavých zakončení domů, soch a podobně, které jsou z tramvaje nebo z auta neviditelné.

ČEHO BYS CHTĚLA DOSÁHNOUT?

Přála bych si, aby vznikla silná komunita holek-cyklistek, která se bude pravidelně scházet nejen za účelem společných vyjížděk. Bude si také předávat rady a vychytávky jak na to” a sdílet své prožitky spojené s cyklojízdou. Možná tak díky kolům vzniknou i nová přátelství, která by jinak nenastala. Chtěla bych dosáhnout toho, aby každá žena v Česku věděla, že je projekt Holky na kole.

KTERÉ NATU PRODUKTY SI BEREŠ NA JÍZDU MĚSTEM?

Kokosové chipsy slaný karamel a čokoláda. A lyofilizované jahody.

Více se o Janě a jejím projektu dozvíte na www.holkynakole.cz.

Holky na kole

Využívat kolo jako svůj oblíbený dopravní prostředek na cestu do práce nebo do školy. Odbrourat předsudky a strach. Poznat svobodu a rychlost vlastního pohybu. Dodat kuráž ostatním, které do toho ještě nešláply.
Projekt Jany Trávníčkové Holky na kole je odpovědí na otázky a spekulace o tom, jak se dá v běžném městském provozu pohybovat na obyčejném bicyklu. Jak lze kolo využívat jako svůj oblíbený dopravní prostředek, třeba na cestu do práce, která se najednou stane zábavnou a budete se na ni těšit každý den. Vyjet jen tak bez nutnosti speciálního oblečení a zbytečných klišé, a cítit se díky jízdě na kole, více součástí místa, kde žijete.